Instalacja elektryczna i gazowa w Apartamentach „Zielony Zakątek”

Instalacja elektryczna i gazowa w Apartamentach „Zielony Zakątek”

Wykonaliśmy kolejny krok zbliżający nas do zakończenia inwestycji, polegający na przyłączeniu i montażu instalacji elektrycznej i gazowej.

W ostatnich dniach zostały  wykonane przyłącza prądu przez Enea Operator S.A. i gazu ziemnego przez firmę EWE energia sp. z o.o..

Ogrzewanie pomieszczeń, o którym w ostatnim czasie dużo się mówi na naszej inwestycji, będzie gazowe. Każdy z lokali będzie wyposażony w dwufunkcyjny piec firmy Viessmann model Vitodens 050. Jest to piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania co czyni go bardzo bezpiecznym, cichym i energooszczędnym. Jest dwufunkcyjny czyli służy do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody. Właściciel każdego lokalu sam decyduje o temperaturze ogrzewania czy ilości zużytej ciepłej wody, dzięki temu mamy całkowitą niezależność energetyczną.

To wszystko w połączeniu z bardzo wysoką izolacyjnością cieplną budynków, uzyskaną dzięki zastosowany materiałom zapewni niskie rachunki za ogrzewanie.

W rozmowach z naszymi klientami z poprzedniej inwestycji w Zielonej Górze przy ul. Willowej, dowiadujemy się, że płacą rachunki za ogrzewanie i podgrzanie wody o 30-40% niższe, niż te jakie płacili we w swoich poprzednich Spółdzielniach Mieszkaniowych.

W najbliższym czasie Apartamenty „Zielony Zakątek” zostaną podłączone do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.