Energooszczędne rozwiązania w Apartamentach Zielony Zakątek

Energooszczędność- jak płacić niskie rachunki w trudnych czasach.

W obecnych czasach cały czas się słyszy o podwyżkach cen gazu, prądu paliwa itd. Dotyka to każdego z nas co sprawia, że w naszych portfelach zostaje mniej pieniędzy. Jednym z rozwiązań jest zakup apartamentu mającego bardzo dobre parametry energooszczędności.
Takie właśnie apartamenty powstają na osiedlu „Zielony Zakątek” w Nowym Świecie koło Sulechowa.

Nasze domy z zewnątrz są ocieplone grafitowym styropianem o grubości 15 cm i bardzo niskim wskaźniku przepuszczalności ciepła.
Stolarka okienna firmy „Nexbau” to trzyszybowe okna w połączeniu z siedmiokolorowym profilem firmy „Rehau”.
Sufity w mieszkaniach na piętrze będą ocieplone wełną mineralną o łącznej grubości 25 cm układanej warstwowo.

Każdy z lokali będzie wyposażony w gazowy piec grzewczy model „Vitodens 050W” firmy „Viessmann”. Jest to urządzenie najnowszej generacji, kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania co ma bardzo duży wpływ na niskie zużycie gazu potrzebnego do ogrzania mieszkania. Ten piec możemy obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie, dzięki temu mamy pełną kontrolę nad nim w dowolnym momencie. Dokładając do tego pieca ogrzewanie podłogowe wykonane w systemie „Alupex Viessmann” jeszcze obniżamy nasze rachunki.
Standardowe grzejniki oprócz tego, że zajmują nam miejsce w pomieszczeniach żeby je ogrzać potrzebują wody o temperaturze około 55 stopni Celsjusza.
Ogrzewanie podłogowe do ogrzania pomieszczenia w obiegu potrzebuje temperaturę wody nie wyższą niż 30 stopni.

To w obrazowy sposób pokazuje, że do podgrzania wody o 25 stopni niższej będzie potrzeba mniejszej ilości gazu. Mając swój piec właściciel lokalu sam decyduje jaką temperaturę w pomieszczeniach chce mieć i dzięki temu ma pełen wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Nie ma w tym przypadku dodatkowych opłat za ogrzewanie części wspólnych takich jak klatki schodowe czy piwnice. Każdy lokal ma niezależne wejście z zewnątrz a co za tym idzie będą dużo niższe koszty opłaty czynszu dla „Wspólnoty Mieszkaniowej”. Te kilka elementów na pewno pozwoli płacić niższe rachunki za energię a tym samym będzie można je przeznaczyć na pokrycie raty kredytu lub inne przyjemniejsze wydatki.